Vinotéka na Instagramu Vinotéka na Facebooku Vinotéka na YouTube

Mapa webu » Vinařství

Vinařství

Jsme moc rádi, že Vám můžeme do Plzně přivážet poctivá a chutná moravská vína z těchto vinařství:

Vinařství Miroslav Habřina

Vinařství Miroslav Habřina

Vinařství Miroslav Habřina v Bořeticích se řadí k menším firmám, která vyrábí převážně jakostní a také přívlastková vína. Firma byla založena v roce 1991 Miroslavem Habřinou v jeho rodném domku v Bořeticích, kde se postupně rozrůstala až do dnešní podoby.


Vinařství Lednice Annovino

Vinařství Lednice Annovino

Přívlastková vína s původem hroznů v Lednicko-valtického areálu a z vinohradů Mendelovy univerzity. Vína určená pro vyšší gastronomii, vinotéky a pro milovníky dobrého moravského vína.


Víno Rakvice

Víno Rakvice

Domovem společnosti je malebná vinařská obec Rakvice, která má dlouholetou vinohradnickou tradici a rozprostírá se v srdci úrodné vinařské oblasti jižní Moravy. Společnost Víno Rakvice je místem, kde se zpracovávají hrozny nejen moderními technologiemi , ale i místem kde lze obdivovat dovednosti a um našich otců.


Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti, kde pěstování révy má hluboké kořeny. Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě.


Vinařství Štěpán Maňák

Vinařství Štěpán Maňák

Naše rodinné vinařství ze Žádovic poblíž Kyjova hospodaří na 20 hektarech vinic ve třech viničních tratích s velmi příznivou polohou. Výroba je zaměřena pouze na přívlastková lahvová vína. Používáme nejmodernější technologie a dubové barrikové sudy, v nichž zrají vína bílá, červená a dokonce i slámová.


Vinařství Zborovský

Vinařství Zborovský

Vinařství V & M Zborovský je firma ryze rodinného charakteru založena především na tradičních hodnatách moravského vinařství.


Vinařství Štěpánek

Vinařství Štěpánek

Rodinné vinařství z Moravského Slovácka, z vinařské obce Mutěnice. Prioritou při výrobě vín je pro nás vinná réva té nejvyšší kvality, která je odrazem naší každodenní práce. Při výrobě našich vín čerpáme ze zkušeností, které jsou v rodině předávány po několik generací, ale také osobně získány v zahraničí.


Vinopa

Vinopa

Vinařství rodiny Veselých Vinopa Rakvice se zabývá pěstováním, výrobou a prodejem vín z vlastní produkce. Naše vinařství hospodaří na 25 ha vinic, kde pěstujeme odrůdy Chardonnay, Muškát Moravský, Sauvignon, Ryzlink rynský, Veltlínské zelené a Zweigeltrebe.


Vinařství U Kapličky

Vinařství U Kapličky

Rodinné Vinařství U Kapličky bylo založeno roku 2005 a je zaměřeno na výrobu kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných ve vlastních vinicích.


Ampelos

Ampelos

AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Je zde i republikový genofond révy vinné. AMPELOS produkujeme omezené množství žádaných odrůdových vín, která jsou vyhledávána především milovníky a znalci dobrých vín.


Vinofol

Vinofol

Vinařství Novosedly VINOFOL je rodinné vinařství, vedou je bratři Pavel a Richard Foltýnovi, do práce jsou zapojeni i další členové rodiny. Od roku 1992 jsme vybudovali moderní vinařský podnik vybavený veškerou potřebnou soudobou technologií od příjmu hroznů přes různé volitelné způsoby vinifikace a zrání až po šetrnou filtraci a moderní lahvování.


TOP vína z celého světa

TOP vína z celého světa

Výběr nejlepších a nejvyhlášenějších odrůd z Francie, Itálie, Austrálie, Německa.