Vinotéka na Facebooku Vinotéka na YouTube

Mapa webu » Vinařství

Vinařství

Jsme moc rádi, že Vám můžeme do Plzně přivážet poctivá a chutná moravská vína z těchto vinařství:

Vinařství Jaroslav Šlichta, Hlohovec

Vína Jaroslav Šlichta

Menší rodinné vinařství založené roku 1995, sídlící na samotném cípu jižní Moravy v obci Hlohovec. Produkce je zaměřena především na výrobu odrůdových přívlastkových vín vysoké kvality, které se dostává díky technologii zpracování hroznů, vzácných zkušeností a v neposlední řadě pečlivé a zodpovědné práci, která začíná už ve vinici.

Vinařství Kovacs, Novosedly

Vína Kovacs

Střední vinařská firma založená roku 1997 a produkující 250 000 lahví vína ročně. Sídlem firmy jsou od prvopočátku vinné sklepy ve významné vinařské obci Novosedly. Vysoká kvalita vín je hlavním cílem tohoto vinařství a proto nejen vínu, ale i vinici věnuje maximální pozornost. Vinařství Kovacs je záruka pro Vaše příjemné zážitky s vínem.

Vinařství Habánské sklepy, Velké Bílovice

Vína Habánské sklepy

Tradiční moravské vinařství, založené již roku 1614 tzv. Habány, v dobách nejětšího rozkvětu vinařství na Moravě. Habáni byla skupina reformních novokřtěnců. Byli známí především jako zruční řemeslníci, výborní stavitelé a zejména jako vynikající vinaři. Výjimečnost vín z Habánských sklepů vytváří především unikátní půdní a klimatické podmínky vinařské obce. Jejich jedinečný charakter pak dotváří filozofie uplatňovaná při jejich výrobě.

Vinařství Annovíno Lednice, Lednice

Vína Lednice

Kvalitní moravské vinařství, nabízející výborná prémiová i přívlastková vína. Navíc jako specialitu nabízí víno z višní ze sadů Mendelovy univerzity. Vinohrady jsou na území patřící pod patronaci UNESCO. Pro vinařství je typické používání lahví typu Schlegel, do kterých se víno v této oblasti od nepaměti stáčelo. Vinařství je rovněž vlastníkem a provozovatelem unikátního labyrintu historických vinných sklepů Valtické podzemí.

Vinařství Miroslav Habřina, Bořetice

Vína Habřina

Vinařství Habřina v Bořeticích se řadí k menším vinařstvím, která vyrábí převážně jakostní a také přívlastková vína. Vinařství bylo založeno v roce 1991 Miroslavem Habřinou v jeho rodném domku, kde se postupně rozrůstalo až do dnešní podoby. Celkem se zde zpracovává 9 červených a 12 bílých odrůd v různých kvalitativních skupinách.

Vinařství Víno Rakvice, Rakvice

Vína Rakvice

Zakladatelem vinařství je Oldřich Michlovský. Vinařství obhospodařuje převážně vlastní vinice na kterých jsou vysazeny ty nejoblíbenější odrůdy pro výrobu převážně přívlastkových vín, ale obhospodařuje část vinic v režimu ekologického (BIO) vinařství. Při pěstování révy se klade značný důraz na kvalitu hroznů, které jsou sbírány výhradně ručně a je zde prováděn selektivní výběr jen těch nejkvalitnějších.

Vinařství Štěpán Maňák, Žádovice

Vína Maňák

Menší vinařství založené roku 1992 a zaměřující se převážně na přívlastková vína, ale produkuje také slámové a ledové víno. U červených vín provádí po alkoholové fermentaci ve vinifikátoru také malolaktickou fermentaci pro odbourání kyseliny jablečné. Vína vyzrávají ve francouzských sudech typu barrique.

Vinařství Zborovský, Velké Pavlovice

Vína Vinopa

Ryze rodinné vinařství V & M Zborovský bylo založeno v roce 2001 dvěma bratry s podporou svého otce. Vinohrady jsou lokalizované ve vynikajících polohách katastrů Velkých Pavlovic a Bořetic. Snahou tohoto vinařství je vyrábět kvalitní přírodní vína a ekologicky přistupovat nejen k pěstování vinné révy, ale i celého fungování firmy.

Vinařství Vinopa, Rakvice

Vína Zborovský

Rodinné vinařství Vinopa založené roku 1992 sídlí v tradiční vinařské obci Rakvice, která se rozprostírá v srdci naší největší vinařské oblasti - Velkopavlovické. Pečlivá a zodpovědná práce dává vzniknout zajímavému sortimentu chutných zemských i přívlastkových vín.

Vinařství Livi Dubňany

Livi Dubňany

Společnost LIVI je na trhu od roku 2001 a svou činností navazuje na staleté tradice pěstování vinné révy a výroby vína na moravském Slovácku.

Vinařství U Kapličky

U Kapličky Zaječí

Rodinné Vinařství U Kapličky bylo založeno roku 2005 a je zaměřeno na výrobu kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných ve vlastních vinicích.
Pravidelně získává úspěchy na mezinárodních vinařských soutěžích.

Vinařství Vinofol Novosedly

Vinofol Novosedly

Vinařství Novosedly VINOFOL je rodinné vinařství vybavené veškerou potřebnou soudobou technologií od příjmu hroznů přes různé volitelné způsoby vinifikace a zrání až po šetrnou filtraci a moderní lahvování.